Domowo

Szafa w salonie – jak ją ustawić?

Jak i kiedy ustawić szafę w salonie? O czym warto pamiętać? Kiedy zrezygnować z takiego pomysłu? Poniżej znajdziecie ciekawe informacje na ten temat oraz poznacie kilka rozwiązań.

Szafa to niezbędny element każdego mieszkania. Służy do przetrzymywania różnego rodzaju odzieży oraz obuwia. To bardzo praktyczny mebel, który pozwala nam zaoszczędzić sporo miejsca. Rzadko kiedy możemy zrezygnować z szafy w mieszkaniu. Problem pojawia się w momencie, gdy nie posiadamy zbyt wiele miejsca na jej umieszczenie. Oczywiście obecnie wybór jest na tyle duży, że z pewnością każdemu uda się coś znaleźć. Możemy wybierać spośród szaf mniej lub bardziej pojemnych, wysokich i niskich, szerokich i wąskich.

Najczęściej duża szafa znajduje się w przedpokoju lub w sypialni. Pasuje ona do tego rodzaju pomieszczeń i tam spełnia swoje główne funkcje. Niestety nie zawsze istnieje taka możliwość i jedyną przestrzenią okazuje się salon, który jest na tyle duży, by zmieściła się w nim wybrana szafa. Warto zatem zadbać o to, by wpasowała się ona do pozostałych elementów wyposażenia.

Jak ją ustawić?

Wbrew pozorom szafa w salonie wcale nie musi niszczyć całego wystroju. Istnieją sposoby by ciekawie zaaranżować salon, w którym znajdzie się duża pojemna szafa. Szafa oraz inne meble nowoczesne mogą stanowić stylowy i modny dodatek do całego wnętrza. Warto wybierać takie modele szaf, które będą spójne z pozostałymi elementami wnętrza.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem będą szafy wnękowe z przesuwanymi drzwiami. Szafa wbudowana w ścianę zajmie o wiele mniej miejsca i stworzy ciekawy element salonu. Poza tym umieszczenie na drzwiach szafy lustra sprawi, że przestrzeń małego salonu będzie wydawać się większa. Oprócz tego salon będzie bardziej rozświetlony. Jeśli więc szafa posiada duże lustra warto ustawić ją na wprost okna.

O czym warto pamiętać?

Bardzo ważny jest również kolor szafy, którą zamierzamy umieścić w salonie. Jeśli nie posiadamy zbyt wiele miejsca lepiej zrezygnujmy z ciemnych, drewnianych szaf – przytłoczą one wnętrze i będą dominować nad innymi meblami. Lepiej postawić na jasne, pastelowe odcienie. Dobrym rozwiązaniem, które nada szafie lekkości będzie zastosowanie przeszklonych frontów. Oprócz tego ciekawie wyglądać będą szafy podświetlane od środka.

Jeśli zamierzamy umieścić szafę w salonie powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad jej rozmiarami. Przemyślmy dokładnie co zamierzamy w niej trzymać i czy posiadamy jakieś dodatkowe miejsce na ubrania czy obuwie. Pomyślmy jakie i czyje ciuchy będziemy w niej trzymać.

Wady i zalety

Zaletą szafy w salonie jest to, że może ona stanowić ciekawy dodatek całego wyposażenia. Obecnie wybór jest ogromny, dlatego też bez problemu można znaleźć odpowiedni rozmiar, kolor oraz pojemność szafy, którą dopasujemy do danego wnętrza. Ciekawie prezentują się szafy wnękowe, które nie zajmują tak wiele miejsca.

Wadą natomiast jest to, że szafa w salonie może nie być zbyt komfortowa i praktyczna. W salonie często przyjmujemy gości, dlatego korzystanie z szafy w tym samym czasie może nie być zbyt komfortowe.

One Commnet on “Szafa w salonie – jak ją ustawić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *