Rozrywka

Związek na odległość: murowany rozpad relacji? Niekoniecznie!

Dzisiejsze czasy nie sprzyjają budowaniu domu i zawiązywania stałych relacji. Niestety – coraz więcej par boryka się z problemem rozłąki, głównie spowodowaną pracą. Klasyczny przykład: partner zostaje oddelegowany do pracy w innym mieście lub – co gorsza – musi wyjechać za granicę.

Dla wielu jest to niezwykle trudny sprawdzian trwałości związku, z którego niestety nie wszyscy wychodzą obronną ręką.  Postaramy się jednak przedstawić kilka sposobów, które mogą pomóc w utrzymaniu trwałości tej relacji i pozwolić przetrwać w tym trudnym okresie.

Przede wszystkim – rozłąka nie na stałe!

Jeżeli związek ma przetrwać, rozłąka z założenia musi być tylko sytuacją czasową. Nie ważne, czy ma potrwać kilka tygodni, miesiąc, czy rok – obydwoje partnerów musi mieć poczucie, że jest to coś przejściowego. Każdy musi mieć poczucie, że podejmowane będą kroki zmierzające do zmiany tego stanu rzeczy, nawet jeżeli będzie wymagało to pewnych wyrzeczeń. Dobrze też, by każdy z partnerów był gotowy do zmiany pracy, ewentualnie będzie dążył do korzystnego przeniesienia. Jeżeli chociaż jedna ze stron nie będzie na to gotowa, związek prędzej czy później się rozpadnie.

Konieczne jest też, by w takiej sytuacji nie pozostawać biernym. Należy regularnie podejmować kroki zmierzające do zmiany miejsca zatrudnienia. Relacja dwojga ludzi musi oparta być na bliskości, co nie będzie możliwe, jeżeli każdy z partnerów nie będzie dążył do jej pogłębienia.

Nie nadużywać zaufania

W związku na odległość prędzej czy później nastąpią pewne problemy i rysy. Jest to sytuacja zrozumiała: jeden z partnerów zacznie być sfrustrowany, będzie czuł się osamotniony, a także… zazdrosny.

Konieczne jest niestwarzanie okoliczności, w których drugi z partnerów będzie mógł odczuwać zazdrość. Najczęściej emocje takie pojawią się podczas wypadów ze znajomymi, czy podczas przyjęć firmowych. Wprawdzie nie zawsze można z takiej imprezy się wyrwać, ale warto zmarginalizować niniejszy sposób spędzania czasu. Drugiemu partnerowi łatwiej będzie funkcjonować, gdy nie będzie zastanawiał się, z kim aktualnie bawi się ta druga połówka. A od takich myśli nie da się, niestety, uciec. Dlatego warto zadbać tu o pełną klarowność względem tego, jak każdy spędza swój wolny czas: inaczej odległość jeszcze bardziej podzieli związane ze sobą osoby.

Szukasz skutecznych tekstów na podryw? Wejdź na http://www.uwodzenie.org/teksty-na-podryw-czy-moga-zadzialac/ – sprawdź!

Bieżący kontakt

Zabójcą związków na odległość jest brak kontaktu. To błąd: nawet rozmowa telefoniczna lub poprzez SMS jest w stanie podtrzymywać wzajemne przywiązanie i poprawiać te trudne do utrzymania stosunki. Świetnym rozwiązaniem jest też videorozmowa, dzięki której możliwe jest także np. pokazanie sobie nowej fryzury czy ubrania. Daje to także poczucie większej bliskości.

Odwiedziny – rzecz nadrzędna

Zawsze, ale to zawsze niezbędna jest dyscyplina odwiedzin. Jeśli związek ma przetrwać, partnerzy muszą widywać się tak często, jak tylko jest to możliwe. Zmęczenie należy odłożyć na bok: zaplanowanych spotkań nie można przekładać z jakichkolwiek błahych powodów. Związek ucierpi, jeżeli jeden z partnerów będzie próbował te plany zmieniać. Choć jest to wymagające, należy bezwzględnie znaleźć zarówno czas, jak i siłę na spotkanie. To bardzo ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *